Historia odnowienia obrazu Matki Boskiej Pompejańskiej w Sulejowie Podklasztorzu

Data publikacji: sobota, 02-09-2023

Historia odnowienia obrazu Matki Boskiej Pompejańskiej w Sulejowie Podklasztorzu

Proboszcz parafii o. Augustyn Ignacy Węgrzyn OCist opowiada historię odnowienia obrazu Matki Boskiej Pompejańskiej, który w cudowny sposób trafił do Kościoła w Sulejowie Podklasztorzu.

Zastanawiałem się jak odnowić obraz Matki Boskiej, który był dość zniszczony.  Wiedziałem, że obraz jest dość stary, nie chciałem jednak pytać  konserwatora, bo bałem się, że zostanie wciągnięty w rejestr zabytków i nie będę mógł spełnić woli naszej Matki.

Któregoś popołudnia spotkałem dwójkę ludzi zwiedzających kościół. Zapytałem skąd przyjechali. Odpowiedzieli, że są z Warszawy gdzie zajmują się renowacją  obrazów na Zamku Królewskim. Bardzo się ucieszyłem , bo właśnie kogoś takiego szukałem. Pokazałem im  cudowny obraz. Powiedzieli, że zabiorą go ze sobą i przywiozą odnowiony. Bardzo się ucieszyłem, byłem tak podekscytowany tym faktem, że oddałem obraz, nie wiedząc komu. Kiedy odjechali,  uświadomiłem sobie, że  ani nie poprosiłem ich o dokumenty, ani nie wziąłem numeru telefonu. Bardzo się tym faktem zmartwiłem. Chodziłem jak struty i kompletnie nie wiedziałem co zrobić. Minęły dwa tygodnie, proszę sobie wyobrazić jaka była moja radość,  gdy na progu kościoła zobaczyłem moich znajomych nieznajomych, którzy wrócili do Sulejowa z odnowionym obrazem.  Kiedy chciałem im zapłacić, odpowiedzieli, że nie wezmą żadnych pieniędzy proszą tylko o modlitwę za nich przed cudownym obrazem. Też Was proszę o modlitwę, zakończył opowieść ojciec Augustyn.