Nowenna w Wielkim Poście

Data publikacji: niedziela, 04-02-2024

Nowenna w Wielkim Poście

Zapraszamy do ponownego przystąpienia do Nowenny za Ojczyznę, może jako forma postanowienia się na zbliżający Wielki Post?

Szanowni Państwo,

Przyszło nam żyć w trudnych czasach. Trwająca już prawie dwa lata wojna na Ukrainie, stanowiąca realne zagrożenie dla naszej suwerenności i wojna w Strefie Gazy, nie napawają optymizmem. Optymizmem nie napawa również sytuacja w Polsce. Żal, smutek  i przekonanie, że idziemy złą drogą.

Święty Jan Paweł II, nasz Papież mówił:

Nasza Ojczyzna stoi dzisiaj przed wieloma trudnymi problemami społecznymi, gospodarczymi, także politycznymi. Trzeba je rozwiązywać mądrze i wytrwale. Jednak najbardziej podstawowym problemem pozostaje sprawa ładu moralnego. Ten ład jest fundamentem życia każdego człowieka i każdego społeczeństwa. Dlatego Polska woła dzisiaj nade wszystko o ludzi sumienia! (…). Być człowiekiem sumienia (...), to znaczy także podejmować odważnie odpowiedzialność za sprawy publiczne (…)

Kochani, starajmy się „być ludźmi sumienia”. Użyjmy naszej siły. Odmówmy Nowennę Pompejańską za Polskę. Pamiętajmy też, że to modlitwa i prośba. Prośba do Matki, która obiecała,  że każdy, kto będzie modlić się na różańcu przez 54 dni, ten otrzyma łaskę, o którą prosi. Pomódlmy się za nas i naszą Ojczyznę. Jest nas ponad czterysta osób, to potężna broń.

Anna Morawiecka